Можливість розширення соціальних послуг для суб’єктів пробації обговорили у ХарковіМожливість розширення соціальних послуг для суб’єктів пробації обговорили у Харкові

«Круглий стіл» на тему «Соціальне замовлення як механізм розширення системи послуг щодо профілактики рецидивів правопорушень суб’єктами пробації та жінками, які повертаються з місць позбавлення волі» відбувся у Харкові 06 березня 2019 року.

Участь у заході взяли: директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук, його заступник Олена Суботенко, керівник NORLAU Проекту Пробації Віллі Гілл, представники Харківської міської ради та місцевих органів влади, координатори проекту «Профілактика ВІЛ, тестування та лікування молоді й жінок у конфлікті з законом в Україні» з Києва та Харкова, члени БО «Харківський благодійний фонд «Благо», а також керівники уповноважених органів з питань пробації м. Харкова на чолі з начальником філії Державної установи «Центр пробації» у Харківській області Мариною Гричанюк.

У вітальній промові керівник Центру пробації Олег Янчук схвально оцінив співпрацю органів пробації Харкова з громадськістю задля вирішення потреб суб’єктів пробації та профілактики вчинення ними повторних злочинів.

При цьому Олег Борисович наголосив на тому, що після звільнення з установ закритого типу, особи, які відбували покарання у місцях позбавлення волі, є вільними людьми та не є у полі зору правоохоронних органів. Разом з тим, ці особи, як правило, мають багато проблем і потребують підтримки й допомоги соціальних служб. Тому ресоціалізація засуджених значною мірою залежить від інституцій громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування, які мають зайняти активну позицію у забезпеченні безпеки громади.

«Розвиток діалогу з громадою і створення банку ресурсів є одним із 8-и ключових пріоритетів діяльності органів пробації, визначених на 2019 рік», – зазначив директор ДУ «Центр пробації».

Координатор проекту «Профілактика ВІЛ, тестування та лікування молоді й жінок у конфлікті з законом в Україні» м. Києва Оксана Савенко коротко представила присутнім мету та особливості реалізації проекту «HealthRight International», спрямованого на допомогу підліткам, молоді та жінкам у конфлікті із законом; зазначила приклади ефективного впровадження основних заходів проекту, інновації та проблемні питання, що виникають під час реалізації основних заходів проекту.

Наразі Проект впроваджується у 5-и регіонах: м. Києві, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській та Чернігівській областях, де різними послугами (юридичного та психологічного консультування, медико-соціального супроводу) охоплено 4 установи виконання покарань та 44 уповноважені органи з питань пробації.

За словами Оксани Савенко, за кілька років впровадження Проекту різними послугами було охоплено понад 4 тисячі засуджених; майже 3 тисячі осіб протестовано на ВІЛ та направлено на відповідне лікування; організовано та проведено навчання для 376 працівників органів пробації, кримінальної юстиції, медичних установ та соціальних служб.

Про результати роботи із особами груп ризику в Харкові поінформували місцеві координатори проекту та президент БО «Харківський благодійний фонд «Благо» Володимир Казусь.

У рамках проекту значна увага також приділяється адвокаційній роботі та впровадженню механізму соціального замовлення.

Присутня на заході директор Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради Лариса Болгова, як і депутат Харківської міської ради Ольга Чичина, запевнили, що у місті створено дієву систему соціальних послуг та прийнято низку важливих цільових програм для задоволення потреб різних категорій осіб з груп ризику. При цьому представниці місцевого органу самоврядування готові розглянути будь-які ініціативи громадських організацій щодо розширення переліку соціальних послуг та сприяти у вирішенні конкретних проблем.

Схвально відгукнувся про «круглий стіл» та злагоджену роботу державного і недержавного сектору на рівні міста Харкова і керівник NORLAU Проекту Пробації Віллі Гілл. Він повідомив присутніх, що Харків є пілотним регіоном Проекту NORLAU, що передбачає впровадження низки заходів, спрямованих на реінтеграцію та успішну соціальну адаптацію в суспільстві осіб, які перебувають у конфлікті із законом.

За результатами заходу прийнято резолюцію щодо визначення конкретних дій і заходів для розширення системи послуг для засуджених, які перебувають на обліку органів пробації, відбувають покарання чи звільняються з місць позбавлення волі.

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди сидят

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди сидят

На данном изображении может находиться: 12 человек, люди сидят