У фокусі Центру пробації та міжнародних експертів розвиток системи оцінки ризиків та потреб повнолітніх засуджених, які перебувають в установах виконання покараньУ фокусі Центру пробації та міжнародних експертів розвиток системи оцінки ризиків та потреб повнолітніх засуджених, які перебувають в установах виконання покарань

Сьогодні, 06 березня 2019 року відбулась робоча зустріч в межах реалізації Проекту ЄС «Право-Justice», присвячена обговоренню розвитку системи оцінки ризиків та потреб повнолітніх засуджених, які перебувають в установах виконання покарань.
Участь у обговоренні взяли перший заступник директора ДУ «Центр пробації» Ірина Яковець, головний національний експерт Проекту ЄС «Право-Justice» Ірина Жаронкіна, міжнародний експерт цього ж проекту Денні Кларк, начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС України Валерій Калівошко, експерт Проектного офісу з питань пробації Міністерства юстиції України Тетяна Журавель, керівник БО «FREE ZONE» Олексій Загребельний, науковці та громадськість.

Під час зустрічі було визначено переваги оцінки ризиків та потреб засуджених, які перебувають в установах виконання покарань та розглянуто проект плану дій з розвитку системи такої оцінки. У плані передбачено створення робочої групи для перегляду форми щоденнику індивідуальної роботи із засудженими, адаптації індикаторів форми оцінки ризиків, що застосовуються у пробації, формування нових інструментів оцінювання ризиків і потреб та розроблення оновленої форми індивідуального плану роботи із засудженими. Активне обговорення плану сприяло формуванню пріоритетів подальшої роботи у зазначеному напрямі та визначенню основоположних інструментів, що будуть доопрацьовуватися.
Учасники дійшили висновку, що зазначені заходи сприятимуть подальшій ресоціалізації осіб, які звільняються з установ позбавлення волі, та забезпечать зниження кількості повторних правопорушень, а це у свою чергу стане передумовою підвищення рівня безпеки як в установах виконання покарань, так і в суспільстві в цілому.

Довідково:у рамках Місії “Валідації інструменту оцінки ризиків і потреб суб’єктів пробації” (експерт Дені Кларк) проведено другу валідацію інструменту оцінки ризиків і потреб (вересень 2018 року), за результатами якої виявлено нелогічні зв’язки прогнозування повторного кримінального правопорушення за статичними і динамічними факторами. Зазначене обумовило проведення у грудні 2018 року тренінгу для 32 працівників 10 регіонів для підвищення їх професійного рівня. Наразі відбувається збір і узагальнення інформації для проведення у вересні 2019 року третьої валідації зазначеного Інструменту.

На данном изображении может находиться: 3 человека, люди сидят

На данном изображении может находиться: 4 человека, люди сидят