Українсько-норвезька співпраця в дії: у Харкові урочисто відкрили модельний офіс пробаціїУкраїнсько-норвезька співпраця в дії: у Харкові урочисто відкрили модельний офіс пробації

05 березня 2019 року у Харкові за підтримки Проекту NORLAU (Норвезькі радники з питань верховенства права в Україні) відбулося урочисте відкриття модельного офісу пробації.

В офіційній церемонії відкриття офісу пробації взяли участь Посол Норвегії в Україні пан Уле Т. Хорпестад (Ole T. Horpestad) , керівник NORLAU Проекту Пробації Віллі Гілл (Willy Giil), керівництво Центру пробації, заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан, начальник філії ДУ «Центр пробації» у Харківській області Марина Гричанюк, а також представники органів місцевого самоврядування та державної влади, громадськість.

Центр пробації у місті Харкові є першим в Україні, створеним на основі сучасного міжнародного досвіду за сприяння Міністерства закордонних справ Норвегії та проекту NORLAU «Підтримка судової реформи в Україні через повномасштабне впровадження пробації в Україні».

Під час урочистого відкриття офісу Посол Норвегії в Україні Уле Т. Хорпестад зазначив, що формат роботи, запропонований Місією норвезьких радників з питань верховенства права, дає конкретні результати. Сучасний офіс відповідає викликам реформування служби, коли гуманне ставлення до особистості стане надійним фундаментом для змін в суспільстві і для підвищення рівня безпеки людей.
«Служба пробації в Україні досить молода, але розвивається швидкими темпами, адаптовує та впроваджує у практику багаторічний досвід колег із різних країн. І ми вдячні міжнародним партнерам, що допомагають нам в цьому. Органи пробації є в кожному місці, районі та селищі. Але такий офіс, облаштований за моделлю, що передбачає створення безпечного, інтерактивного середовища для співробітників та підвищення ефективності реабілітації правопорушників, мотивування їх до зміни прокримінального мислення та сприяння їх виправленню й соціальній адаптації, в Україні перший. Сподіваюся, що і робота тут буде налаштована таким чином, що сприятиме виправленню правопорушників», – наголосив під час церемонії Олег Янчук (Oleg Yanchuk).

Про те як функціонуватиме щойно відкритий модельний офіс пробації розповіла начальник філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Марина Гричанюк. За її словами, на базі офісу будуть впроваджуватися пробаційні програми, групові та тренінгові заняття, організовані за участю партнерських організацій (із центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центром зайнятості, БВПД, громадськими та благодійними організаціями тощо). Окрім того, в офісі розміщено обладнання для профорієнтації суб’єктів пробації в онлайн-форматі.
Заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан зазначила, що модель роботи харківського офісу пробації зможуть перейняти інші регіони України: «Це ланки одного ланцюга. Тут працюватимуть з людьми, які вступили в конфлікт з законом. Величезна робота, яку належить виконати всім причетним службам – це зміна ставлення до людей, які вчинили правопорушення».

Приміщення новоствореного офісу обладнано технічними засобами та буде використовуватись як багатофункціональний офіс, розроблений із урахуванням особливостей виконання низки завдань. Зокрема, офіс має багатофункціональну архітектуру, що обумовлено новим менеджментом справами і роботою з клієнтами пробації. Окремо передбачено робочі місця для працівників органу пробації, оснащені комфортними меблями та сучасним комп’ютерним обладнанням (так звана закрита зона), а також простір для індивідуальної і групової роботи із засудженими (відкрита зона). На думку експертів такий підхід збільшує задоволеність і продуктивність персоналу, ефективність його праці, створює безпечне інтерактивне середовище для працівників та захисту персональних даних. Також в офісі передбачені окремі приміщення для індивідуальної та групової роботи з клієнтами.

Ще однією перевагою нового офісу є його розташування у центрі Харкова, що гарантує зручне транспортне сполучення з різних районів міста та приміських територій.
Усі вищезазначені особливості офісу сприяють виконанню основної місії органу пробації – забезпечення громадської безпеки шляхом ефективної ресоціалізації правопорушників і профілактики повторної злочинності.

«Ми перейняли світовий досвід і почали будувати пробацію, яка починається ще на етапі судового розгляду. Ми розробили свої національні інструменти пробації, свої методики. Ми робимо аналіз життєдіяльності людини і визначаємо конкретні проблеми, з якими треба працювати, щоб людина не вчинила повторні злочини. Головна наша мета – це безпека суспільства. Пробація – це не політичний проект, а проект суспільний, він потрібен кожному з нас, а тому ми дуже розраховуємо на підтримку громади.» – зазначив, відповідаючи на питання журналістів керівник Центру пробації Олег Янчук.
Впровадження в Україні міжнародних стандартів передбачає не копіювання пробації інших країн, а створення на їх основі національної системи, зрозумілої та життєздатної у нашому суспільстві.

На данном изображении может находиться: 23 человека, люди улыбаются, люди стоят и костюм

На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит

На данном изображении может находиться: 1 человек

На данном изображении может находиться: 5 человек

На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит