У Білій Церкві окреслено подальші кроки реалізації пілотного проекту за сприяння Норвезьких радників з питань верховенства права в УкраїніУ Білій Церкві окреслено подальші кроки реалізації пілотного проекту за сприяння Норвезьких радників з питань верховенства права в Україні

28 лютого 2019 року на базі Білоцерківсьго міськрайонного відділу філії ДУ “Центр пробації ” за сприяння NORLAU проекту пробації у рамках моніторингового візиту Норвезької делегації від МЗС Норвегії до України відбулася зустріч персоналу відділу пробації із представниками Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, Посольства Королівства Норвегія у Києві та експертів проекту.
Зустріч була присвячена підсумкам за результатами роботи Проекту у 2018 році в межах міста Біла Церква. Біла Церква є одним з пілотних регіонів, де реалізується комплекс заходів, розроблених відповідно до європейської практики.

Начальник Білоцерківського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації» Ольга Якименко презентувала звіт про виконану роботу в рамках пілотного проекту. Учасниками було відзначено успіхи і окреслено подальші кроки норвезько-українського співробітництва у 2019 році.

Так, з метою підвищення знань та навичок працівників уповноважених органів з питань пробації заплановані тренінги з пробаційних програм та когнітивно-поведінкового втручання, тренінги з мотиваційного інтерв’ювання, тренінгові сесії з оцінки ризиків і потреб та розробки індивідуального кейс-менеджменту для роботи з суб’єктами пробації. Для поглиблення співпраці уповноважених органів з питань пробації із установами виконання покарань в межах пенітенціарної пробації вводитимуться інструменти оцінки ризиків і потреб засуджених та складання планів підготовки до звільнення.

Обговорення українсько-норвезької співпраці відбулося і на базі Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України. У ході зустрічі начальник центру Олег Дука поінформував присутніх про участь Центру у реалізації Проекту NORLAU та можливих напрямах підтримки інституційної спроможності закладу в розвитку та поширенні напрацьованого позитивного досвіду. Також він зазначив, що NORLAU Проект відіграє важливу роль у підготовці персоналу органу пробації в Центрі та, зокрема, надає можливість швидко адаптовувати і впроваджувати в навчальний процес первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації персоналу органу пробації напрацьовані інновації, підходи та інструменти професійної діяльності, удосконалювати навчальний процес.

Цього ж дня іноземна делегація відвідала Білоцерківську міську раду. Заступник міського голови Інна Новогребельська, яка провела зустріч, наголосила, що під час засідання сесії Білоцерківської міської ради VІІ скликання було затверджене рішення, у якому визначено перелік видів робіт та ряд об’єктів, на яких особи, які скоїли адміністративні правопорушення, повинні виконувати оплачувані суспільно корисні роботи на території м. Біла Церква у 2019 році.

Міська влада сприяє впровадженню Проекту NORLAU в Білій Церкві, адже він є важливим для жителів міста. Зокрема для розміщення Центру Пробації у Білій Церкві було надано в оренду комунальне приміщення на вул. Шолом-Алейхема, 27, яке розташоване в центральній частині міста, має зручну транспортну розв’язку, до нього під’єднані всі необхідні комунікації.

За сприяння норвежців і канадського проекту EDGE у березні планується розпочати ремонт у новому приміщенні для Білоцерківського підрозділу пробації. Білоцерківська модель архітектури приміщення і менеджменту під час роботи із суб’єктами пробації буде передбачати норвезьку модель, і реалізації довгоочікуваного досвіду Англії, що вивчався ще у 2012 році під час службового відрядження до підрозділів пробації у м. Свонсі (Англія).