Пробація долучилася до обговорення пілотного проекту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні»Пробація долучилася до обговорення пілотного проекту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні»

28 лютого відбулася розширена зустріч національної експертної групи у сфері надання послуг підліткам груп ризику, ініційована Міжнародним благодійним фондом “Альянс громадського здоров’я” у партнерстві з МБФ “СНІД Фонд Схід-Захід”. Зустріч була присвячена посиленню співпраці державних та громадських організацій по роботі з підлітками груп ризику, зокрема тих, які мають досвід вживання наркотиків. Від Державної установи “Центр пробації” в обговоренні взяли участь заступник директора Олена Суботенко, провідний фахівець сектору ювенальної пробації Олег Садовський, а також фахівець з соціальної роботи Новоселицької МРС філії Центру пробації у Чернівецькій області Віроніка Репужинська.

Під час зустрічі було презентовано результат більше ніж річної роботи – аналітичний звіт за результатами дослідження особливостей поведінки підлітків, які вживають наркотики, ризикованої щодо інфікування ВІЛ (вживання наркотиків, ризиковані сексуальні практики), у малих населених пунктах Київської, Харківської, Полтавської, Одеської, Донецької, Чернівецької та Кіровоградської областей, їх виявлених потреб та визначених послуг, які вони можуть отримати.
Проект спрямований на профілактику вживання наркотичних речовин та поширення ВІЛ в підлітковому середовищі, формування навичок відповідальної до свого здоров’я поведінки, створення сприятливих умов для розвитку підлітків з ВІЛ та підлітків із числа соціально уразливих груп.
Дослідження було проведено в рамках проекту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні».
Науковці впевнені, що представлені результати дослідження допоможуть представництвам органів державної влади та неурядових організацій визначити механізми попередження ризикованої поведінки неповнолітніх.

Тема делінквентної поведінки у підлітковому середовищі особливо актуальна для органів пробації. Центри ювенальної пробації в межах виконання рішень суду відносно неповнолітніх суб’єктів пробації, проводять з останніми заходи для зменшення впливу факторів ризику на їх поведінку з метою профілактики вчинення ними повторних правопорушень. Тобто виявлення проблемних питань у всіх сферах життя, у тому числі і схильність підлітків до зловживання наркотиками та алкоголем.
В рамках вказаних заходів персонал пробації залучає неповнолітніх до корисного дозвілля, проводить роботу по налагодженню стосунків у сім’ї та школі, вивчає коло спілкування неповнолітніх, в межах повноважень сприяє отриманню неповнолітніми суб’єктами пробації повної загальної середньої освіти, реалізує пробаційні програми. До соціально-виховної роботи з неповнолітніми суб’єктами пробації можуть залучатися також державні та недержавні організації.
Перевагою пробації відносно неповнолітніх є те, що їх ресоціалізація проводиться в громаді, без ізоляції від суспільства, відриву від сім’ї, що дозволяє запобігти травматичного впливу умов позбавлення волі.