Визначено подальші перспективи українсько-норвезького співробітництва у питаннях реалізації пробації в УкраїніВизначено подальші перспективи українсько-норвезького співробітництва у питаннях реалізації пробації в Україні

У новому році вже активізовано співробітництво Державної установи «Центр пробації» із міжнародними партнерами, зокрема NORLAU Проекту Пробації.

Так, у другій половині січня поточного року відбулося кілька робочих зустрічей керівництва та працівників Центру пробації із керівництвом та проектними менеджерами NORLAU Проекту Пробації. Під час цих зустрічей було обговорено актуальні питання та визначено план роботи на поточний рік.

Зокрема, відповідно до узгоджених позицій, уже наприкінці лютого у м. Харків планується відкриття модельного офісу пробації. При цьому у м. Біла Церква, що на Київщині, за сприяння міжнародних партнерів розпочато ремонт у новому приміщенні, передбаченому для діяльності уповноваженого органу з питань пробації.

А вже 15-17 травня представники Державної установи «Центр пробації» за організаційної та фінансової підтримки NORLAU Проекту Пробації зможуть взяти участь у Міжнародній конференції на тему «Впровадження громадських санкцій та заходів у Євразії», організованій Європейською конфедерацією з питань пробації, що відбудеться у м. Тбілісі (Грузія).

Примітно, що задля ефективного вирішення актуальних питань впровадження пробації в Україні міжнародні партнери з різних проектів готові співробітничати в рамках конкретних потреб і завдань. Наприклад, NORLAU Проект Пробації у цьому році підтримає презентацію Національної  фотовиставки «Пробація. Можливості для змін», започатковану Проектним офісом з питань пробації Міністерства юстиції України в рамках проекту EDGE, the Expert Deployment for Governance and Economic Growth, Ukraine.

Окрім того, експерти проекту ЄС «PRAVO-Justice» долучаться до впровадження в Україні електронного моніторингу і спільно із експертами NORLAU Проекту Пробації підготують проект змісту концепції й опис типових помилок під час впровадження електронного моніторингу.

Наприкінці цієї зими представники Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія мають намір відвідати Україну з метою оцінки прогресу роботи проекту NORLAU в Україні, а українські фахівці – адаптувати матеріали із норвезького підручника щодо складання досудових доповідей, які в подальшому будуть використовуватися при підготовці та підвищенні кваліфікації працівників органів пробації в Україні.