До навчальної програми для суддів додадуть розділи з актуальних тем пробації в УкраїніДо навчальної програми для суддів додадуть розділи з актуальних тем пробації в Україні

Про це нещодавно домовилися під час робочої зустрічі керівники Державної установи «Центр пробації», представники Національної школи суддів та Верховного Суду України.

Зокрема, директор Центру пробації Oleg Yanchuk, його перший заступник Ірина Яковець та заступник Олена Суботенко детально поінформували інших учасників заходу про основні поняття, актуальні питання, що викликають найбільше суперечок або запитань у представників органів судової влади, а також наявні навчальні курси, пов’язані з впровадженням пробації в Україні.

Під час обговорення видів пробації та особливостей їх реалізації було визначено основні теми, які доцільно адаптувати до потреб суддів та додати їх до навчальних програм для спеціальної підготовки кандидатів на посади суддів та періодичного навчання (підвищення кваліфікації) суддів.

Такі спеціальні курси передбачається включити в систему дистанційного навчання для суддів уже в найближчі кілька місяців, – після опрацювання робочою групою, до якої ввійшли викладачі Національної школи суддів України та судді Верховного Суду України, матеріалів, наданих Державною установою «Центр пробації».

Окрім того, навесні задля підвищення ефективності взаємодії планується провести «круглий стіл» за участі прокурорів, суддів та працівників органів пробації.

Подібні зустрічі та рішення сприяють налагодженню комунікації та ефективному впровадженню пробації в Україні, передусім розумінню важливості та ширшої практики застосування досудової доповіді при розгляді кримінальних проваджень, а також призначення правопорушникам проходження пробаційних програм, вирішення питань у межах наглядової та пенітенціарної пробації.