«Я вважаю, що пробація – це найбільш ефективна ланка пенітенціарної системи»«Я вважаю, що пробація – це найбільш ефективна ланка пенітенціарної системи»

Про це сьогодні, 18 січня 2019 року, заявив Денис Чернишов, заступник Міністра юстиції України, під час розширеної наради керівників Державної установи «Центр пробації» та начальників регіональних філій з підбиття підсумків роботи органів пробації за 2018 рік.
При цьому Денис Вікторович також зауважив, що буде вимагати від працівників Центру пробації, щоб «пробація була виваженою, структурованою і ефективною. Щоб рухалася вперед, орієнтуючись на основну місію – підвищення рівня безпеки суспільства. А це вимагає надзусиль».
Одним із основних досягнень національної системи пробації координатор діяльності ДУ «Центр пробації» назвав досудову пробацію, основним показником ефективності якої є висока частка співпадіння вироків судів та висновків органів пробації.
Під час наради заступники директора Державної установи «Центр пробації» доповіли про основні досягнення та проблеми за всіма напрямами діяльності органів пробації, а також наголосили на питаннях, що потребують більш детального розгляду.
Зокрема, Ірина Яковець проаналізувала стан реалізації завдань у сфері виконання адміністративних стягнень, пенітенціарної та ювенальної пробації. Viktor Vasyuk доповів про результати діяльності досудової та наглядової пробації, а також стан розгляду та основні питання, порушені в актах прокурорського реагування. Олена Суботенко виступила з доповіддю про стан реалізації пробаційних програм, порядок взаємодії із ЗМІ та моніторинг ефективності органів пробації.
Про стан матеріально-технічного та фінансового забезпечення органів пробації за 2018 рік та кошти, передбачені на потреби у поточному році, поінформував Олег Мельниченко. Ігор Андрушко та Дмитро Матущак звернули увагу керівників філій на стан виконавської дисципліни та кадрового забезпечення. З актуального питання – дотримання антикорупційного законодавства працівниками органів пробації, доповів провідний фахівець сектору запобігання та виявлення корупції ДУ «Центр пробації» Олексій Бабкін.
При цьому, як виступаючі, так і директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук (Oleg Yanchuk) акцентували увагу присутніх на вирішенні тих чи інших питань, пояснюючи їх важливість або можливі негативні наслідки у разі нереагування на виявлені недоліки.
Керівники регіональних філій, щодо діяльності підпорядкованих органів яким було висловлено найбільше зауважень, в рамках наради надали свої пояснення та висловили власне бачення вирішення проблемних питань.
За результатами наради буде посилено контроль з боку працівників ДУ «Центр пробації» за діяльністю органів пробації щодо питань, з яких наразі виникає найбільше проблем.
В тому числі, для ефективної реалізації комунікаційної стратегії в пробації у I півріччі поточного року планується провести навчально-методичні збори із персоналом, відповідальним за взаємодію із ЗМІ та наповнення відомчих веб-ресурсів.