Долаються бар’єри на шляху розширення можливостей для волонтерів пробаціїДолаються бар’єри на шляху розширення можливостей для  волонтерів пробації

15 січня 2019  року проведено робочу зустріч із  міжнародним експертом з розвитку волонтерства в пробації  та поліпшенню співпраці з громадськими організаціями проекту Європейського Союзу “PRAVO-Justice” Валері МакНерні.

Участь у зустрічі взяли перший заступник директора ДУ «Центр пробації» Ірина Яковець, заступник директора Олена Суботенко, начальник відділу пенітенціарної пробації Андрій Мовчан, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Клиша, в.о. начальника відділу комунікацій та інформаційного забезпечення діяльності пробації Катерина Денисюк та фахівець цього ж відділу Алина Малахова.

Попередньо узгоджено необхідність розробки стратегії розвитку волонтерства в пробації, визначення принципів діяльності волонтера, підбору та навчання таких осіб, критеріїв моніторингу оцінки ефективності діяльності волонтерів в пробації та Стратегії та визначено два пілотні регіони для апробації запропонованих  новацій  – Івано-Франківськ та Дніпро.

Під час зустрічі ії учасники окреслили подальші заходи реалізації проекту. Зокрема, планується розробка комунікаційної політики для залучення більш широкого кола волонтерів, впровадження мотиваційних заходів до нових напрямів співпраці з існуючими, організацію навчальних програм для волонтерів та працівників пробації, які з ними взаємодіють, створення програми працевлаштування суб’єктів пробації шляхом взаємодії із центром зайнятості на волонтерських засадах, затвердження єдиної моделі координації волонтерської діяльності.

Подальша сумісна співпраця у зазначених напрямах запланована після візиту експерта до другого пілотного регіону у м. Дніпро у лютому 2019 року.

До цього, 14 січня 2019 року МакНерні мала можливість відвідати перший з пілотних регіонів –  Івано-Франківськ, де зустрілася з працівниками органів пробації, представниками неурядових громадських організацій та органів місцевого самоврядування, що дозволило виявити перспективи та можливості удосконалення менеджменту волонтерами пробації, існуючі бар’єри та розглянути різні варіанти організації цієї роботи.