Підбито підсумки, визначено перспективи співпраці з ЄСПідбито підсумки, визначено перспективи співпраці з ЄС
14 січня 2019 року Центр пробації провів робочу зустріч із головним експертом проекту Європейського Союзу “PRAVO-Justice” Ренделом Барроуз. ДУ «Центр пробації» представляли директор Олег Янчук , заступник директора Олена Суботенко, начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Клиша.
Підтримку ініціатив розвитку пробації з боку Євросоюзу визначено у третьому розділі Проекту ЄС “Виконання рішень судів і виконання кримінальних санкцій”, що сприяє реалізації розділу 11 Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки через установлені п’ять експертних місій за участі експертів Великобританії. Активна фаза реалізації Проекту розпочалася з серпня 2018 року. Учасниками було відзначено здобутки за кожною із місій та обговорено подальші кроки їх реалізації.
 
У рамках Місії з “Розробки Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту, та автоматизації статистики пробації” (експерт Пітер Мюррей) отримано рекомендації, що враховані під час підготовки тексту Технічного завдання Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту і Технічних вимог до Інформаційної системи “Статистичні показники результатів діяльності підрозділів пробації”. Заплановано розробку програмного забезпечення Інформаційної системи “Статистичні показники результатів діяльності підрозділів пробації”;
У рамках Місії “Валідації інструменту оцінки ризиків і потреб суб’єктів пробації” (експерт Дені Кларк) було проведено другу валідацію інструменту оцінки ризиків і потреб (вересень 2018 року), яка обумовила проведення у грудні 2018 року тренінгу підвищення професійного рівня для 32 працівників з 10 регіонів. На березень заплановано збір і узагальнення інформації для проведення у серпні 2019 року третьої валідації зазначеного Інструменту.
У рамках Місії “Формування кадрової політики та професійної підготовки персоналу пробації” (експерти Девід Нотт і Кетрін Фуллер) проведено робочі зустрічі та тренінги для кадрового персоналу пробації, за результатами яких отримано рекомендації щодо необхідності розробки проекту Стратегії кадрової політики в пробації, шляхів удосконалення професійної підготовки персоналу пробації і важливості ментерства (наставництва) для молодих працівників підрозділів пробації. Очікується отримання тексту Стратегії кадрової політики в пробації і обрання пілотних регіонів для впровадження інституту ментерства для молодих працівників.
У рамках Місії “Стандарти проведення інспектувань підрозділів пробації (критеріїв оцінювання ефективності роботи зі справами суб’єктів пробації)” (експерт Саллі Лестер) розроблено проект шести Стандартів інспектувань у наглядовій пробації та один – у досудовій. На поточний момент Центром пробації прводиться доопрацювання семи Стандартів до чергової місії Саллі Лестер у лютому 2019 року.
У рамках Місії “Робота з громадськими організаціями та волонтерами” (експерт Валері МакНерні) отримано рекомендації щодо розвитку волонтерства в пробації України з метою подальшої підготовки проекту Стратегії розвитку волонтерства в пробації. Для отримання доцільних інструментів ефективного розширення волонтерської мережі, заплановано реалізацію пілотних проектів в межах двох різних за рівнем промислового розвитку та чисельністю населення регіонів – у Дніпровській та Івано-франківській області.
Сторони взаємно подякували за плідну співпрацю у минулому році та висловили готовність до не менш активної роботи у зазначених напрямах у поточному.